O nas

Klub wolontariatu skupia osoby w różnym wieku. Wciąż się rozwijamy i poszukujemy osób chętnych do tworzenia grupy, wśród której każdy będzie czuć się bezpiecznie, znajdzie współtowarzysza swoich radości o trosk dnia codziennego, a jednocześnie będzie gotów do czerpania nauk z doświadczeń zdobytych na bazie wchodzenia w relacje z różnymi ludźmi. Jesteśmy grupą ideologicznie niezależną i stawiającą na różnorodność jej członków, dlatego każdy jest u nas mile widziany - wystarczy że masz chęć i zapał do bezinteresownej pomocy innym.

Formalnie jesteśmy jednym z klubów Towarzystwa Integracji Społecznej, jednak utrzymujemy ścisłą współpracę z innymi organizacjami takimi jak np. Fundacja Bank Żywności w Zielonej Górze.Działamy na podstawie Ustawy o działalności pożytku publicznego i wewnątrz-klubowego kontraktu. Nasze działania opierają się na trzech filarach: kultura, społeczeństwo, przyroda

  • Kultura - działania na rzecz rozwoju kultury, takie jak pomaganie przy organizacji różnego typu imprez, własna inwencja
  • Społeczeństwo - działania mające na celu aktywizacje społeczeństwa lokalnego; między innymi pomoc Fundacji Bank Żywności w realizacji projektu "Masz Głos, Masz Wybór", jak i pomoc osobom starszym i niepełnosprawnym.
  • Przyroda - głównie pomoc organizacją działającymi na rzecz zwierząt: budowa bud dla kotów, współpraca z Zielonogórską Inicjatywą dla Zwierząt, itd.

Stawiamy na różnokierunkowość naszej pracy, widać to choćby po naszych dotychczasowych działaniach, jesteśmy otwarci na nowe pomysły na pomoc.

Klub Wolontariatu to nie tylko praca. Spotykamy się raz w tygodniu aby móc razem porozmawiać, obejrzeć wspólnie film, pobawić się czy obchodzić różne uroczystości. Niejednokrotnie także podejmujemy się prozaicznych czynności, z jakich przecież składa się życie. Nie raz więc trzeba poświęcić parę godzin na roznoszenie plakatów, zaproszeń, przygotowanie materiałów do zajęć.

Za naszą prace nie otrzymujemy gratyfikacji materialnych. Jednak jest inna nagroda, znacznie cenniejsza - przyjaźń, doświadczenie, satysfakcja.

Zapraszamy do współpracy!
Klub Wolontariatu