Aktualności i wydarzenia

ostatnia aktualizacja aktualności i wydarzeń: 02.03.2010r

MAŁE CICHE - ZLOT RADOŚCI

W dniach od 26. kwietnia do 03 maja 2010 roku członkowie Towarzystwa Integracji Społecznej mięli okazję wziąć udział w Zlocie radości w miejscowości Małe Ciche pod Zakopanem.

Już nie bawem na pod stronach Klubu Silni Duchem oraz Klubu Abstynenta Krokus zamieścimy zdjęcia oraz szczegóły imprezy.ZAPROSZENIE

10 marca Klub Wolontariatu działający przy Towarzystwie Integracji Społecznej, zaprasza na wystawę poświęconą tybetańskim więźniom politycznym.

Wystawa odbędzie się w piwnicach TIS na ul. Drzewnej 13 i wzbogacona będzie o koncert na misach tybetańskich. Więcej informacji już wkrótce.ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac naszej artystki - Agaty Tumińskiej, która odbędzie się w dniach 26-27.06.2009. Prace podziwiać będzie można na zielonogórskiej starówce podczas X edycji Festiwalu Rock Nocą!

Wszystkim zainteresowanym zespół TIS życzymy udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń! :)ZAPROSZENIE

04.07.2009 roku o godzinie 17.00 w Piwnicy Artystycznej Kawon odbędzie się Aukcja Prac Osób z Niepełnosprawnością: Agaty Tumińskiej (www.agatatuminska.rdx.pl), rzeźb Jacka Stefaniaka, Środowiskowego Domu Samopomocowego i zbiorowych prac grupy Arteterapii „Przez twórczość do siebie”.

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc dla chorego Mateusza.

Wstęp wolny.

ODBĘDZIE SIĘ...

Letni Obóz Terapeutyczny w Ciborzu w dniach 12.07 – 26.07.2009. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu:

0 609-660-542 oraz (068) 327-18-63INFORMACJA

Informujemy, iż w dniu 22 pażdziernika odbędzie się nadzwyczajne walne zebranie członków TIS .

LUBUSKIE CENTRUM EKONOMII SPOŁECZNEJ - pracownicy poszukiwani :

Poszukujemy pracownika do projektu LCES w charakterze specjalisty ds. szkoleń.

Poszukujemy pracownika do projektu LCES w charakterze animatora.

Poszukujemy pracownika do projektu LCES w charakterze specjalisty ds. monitoringu i promocji.

Poszukujemy pracownika do projektu LCES w charakterze koordynatora.

Poszukujemy pracownika do projektu LCES w charakterze dyrektora biura.

Poszukujemy pracownika do projektu LCES w charakterze księgowej.

Poszukujemy prawnika do projektu LCES.

Poszukujemy pracownika do projektu LCES w charakterze specjalisty ds. pozyskiwania funduszy w organizacji.

Poszukujemy pracownika do projektu LCES w charakterze specjalisty ds. marketingu w organizacji.

LUBUSKIE CENTRUM EKONOMII SPOŁECZNEJ

Z dniem 1 czerwca ruszył projekt Lubuskie Centrum Ekonomii Społecznej, realizowany przez Towarzystwo Integracji Społecznej i Lubuskie Stowarzyszenie Profilaktyki Społecznej.

Celem głównym projektu jest rozwój sektora ekonomii społecznej oraz poprawa dostępu do zatrudnienia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Grupą docelową są istniejące już i nowo powstające podmioty ekonomii Społecznej, działające na terenie lubuskiego (tj. stowarzyszenia, fundacje, organizacje samorządu gospodarczego, spółdzielnie, w tym socjalne, zakłady aktywności zawodowej, CISy, KISy).

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do strony projektu (tu podaj linka), gdzie uzyskać można szczegółowe informacje.INFORMACJA

W związku z dużym zainteresowaniem projektem „Wsparcie na starcie” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Towarzystwo Integracji Społecznej informuje, iż działania w ramach projektu rozpoczną się dopiero we wrześniu. Wszelkie informacje dotyczące projektu uzyskać będzie można od dnia 1 września.Warsztaty "Masz głos, Masz wybór"

W środę, 17 czerwca, odbyły się pierwsze warsztaty w ramach akcji Masz Głos Masz Wybór pt. „Samorząd w szkole. Teoria a praktyka”. Wzięli w nim udział przedstawiciele samorządów szkolnych zielonogórskich szkół ponadgimnazjalnych - Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Zawodowych PBO. Zajęcia prowadzone były między innymi przez wolontariuszy działających przy TIS i Banku Żywności. Przewidziane są kolejne warsztaty, które będą miały miejsce podczas wakacji.Wystawa prac plastycznych

W sobotę, 13 czerwca o godzinie 17.00 w restauracji Impresja, odbyła się wystawa prac plastycznych osób z niepełnosprawnością: grupy Arteterapii „Przez twórczość do siebie” z Domu Kultury Nowita, Warsztatów Terapii Zajęciowej „Arkadia” oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z ul. Anieli Krzywoń. Uczestnicy wystawy mieli również przyjemność podziwiania prac Agaty Tumińskiej oraz rzeźb Jacka Stefaniaka. Wydarzenie jest kontynuacją wystawy z 2 czerwca w 4 Różach dla Lucienie.Koalicja Organizacji Pozarządowych

W sobotę, 6 czerwca, odbyło się spotkanie sekretariatów koalicji organizacji pozarządowych, działających na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W chwili obecnej koalicja liczy 27 organizacji i wciąż się rozrasta.Wystawa

We wtorek, 2 czerwca o godzinie 20.00 w 4 Różach dla Lucienie odbyło się uroczyste otwarcie galerii prac osób z niepełnosprawnością. Wystawione zostały rysunki Agaty Tumińskiej (działającej z ramienia TIS), rzeźby Jacka Stefaniaka i zbiorowe prace grupy Arteterapii „Przez twórczość do siebie” z Domu Kultury Nowita, pod kierownictwem Agnieszki Aleksandrowicz.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do późnych godzin wieczornych bawiło się około 100 uczestników – osób pełnosprawnych i tych z niepełnosprawnością oraz sponsorów, co było zasługą niesamowitego klimatu, jaki powstał podczas imprezy. Oczywiście nie obyło się również bez wzruszeń i emocji. Sprzedano pracę z grupy Arteterapii – piękny obraz przedstawiający Rodzinę.

Inicjatorki wystawy - Agata Tumińska i Elżbieta Tomaszewska zapowiadają już kolejne spotkanie, przewidziane na 13 czerwca o godzinie 17.00 w restauracji Impresja.

Serdecznie zapraszamy!Warsztaty Artystyczne

26 maja 2009 roku ruszyły Warsztaty Artystyczne, odbywające się w BWA, skierowane do osób z niepełnosprawnością, na których prezentowane są techniki sztuki współczesnej. Wrażenia uczestników pierwszego spotkania były pozytywne, choć nie ukrywali oni zaskoczenia. Za pomocą filmu, licznych rekwizytów, artystka prowadząca zajęcia – Agnieszka Graczew, starała się przekazać, że warto żyć świadomie. Uczestnicy poddali się refleksjom na temat obejrzanego krótkiego filmiku, przekonali się, że obraz, rekwizyty i kolory są pewnym medium- środkiem przekazu, za pomocą którego można dotrzeć do odbiorców. Ponadto każdy z uczestników miał okazję zasadzić również swoje ziarenko grochu, którego wzrost podczas przyszłych zajęć będzie mógł obserwować. Refleksje każdego uczestnika dotyczące przebiegu zajęć posłużą do budowy kolejnych warsztatów.


Masz Głos, Masz Wybór

20 maja 2009r w Sali Sesyjnej Rady Miasta miała miejsce inauguracyjna konferencja akcji "Masz Głos Masz Wybór", organizowanej przez Bank Żywności i Towarzystwo Integracji Społecznej ( - jako partner), we współpracy z Fundacją im. S. Batorego.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele zielonogórskich szkół ponadgimnazjalnych (Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Zawodowych PBO), zielonogórskiego Towarzystwa Edukacyjnego „Civilitas”, pan Dobiesław Barczyński oraz przedstawiciele Fundacji im. S.Batorego Marek Solon-Lipiński, Magda Kołodziejczyk , którzy przyjechali do nas z Warszawy. Oczywiście nie zabrakło także przedstawicieli Towarzystwa Integracji Społecznej - prezesa Zbigniewa Barskiego, a także prezes Banku Żywności – Karoliny Skoczylas, która we współpracy z naszymi Wolontariuszami – Sylwią Foterek i Łukaszem Krasińskim poprowadzili spotkanie.

Było to dwugodzinne spotkanie, mające na celu skonfrontowanie teoretycznego działania samorządów uczniowskich z efektami ich poczynań – przedstawiono wyniki ankiet, zaprezentowano nagranie sondy ulicznej. Głównie mówiono o tym, iż uczniowie nie interesują się działalnością samorządów szkolnych, nie kontrolują ich i przede wszystkim, nie wiedzą czego powinni od ich członków oczekiwać.

W dalszych działaniach w ramach akcji "Masz Głos Masz Wybór" organizatorzy planują przeprowadzić serie warsztatów dla opiekunów i członków samorządów szkolnych, a na początku przyszłego roku szkolnego zamknąć całe przedsięwzięcie przeprowadzając w wybranych Zielonogórskich szkołach kampanie wyborcze. Trzymamy kciuki za pomyślny przebieg akcji!.


Zjazd Rodzin Abstynenckich

W dniach 27.04 – 03.05.2009 odbył się Zjazd Rodzin Abstynenckich w miejscowości Małe Ciche (k. Zakopanego), w którym wzięli udział także członkowie Klubu Abstynentów „Krokus” działającego przy Towarzystwie Integracji Społecznej.

O godzinie 18.00 nastąpiło otwarcie Zlotu, wieczorem natomiast miał miejsce w wieczorek integracyjny oraz otwarty nocny miting AA.

Drugi dzień Zlotu był „Dniem Turystycznym”, podczas którego, w zależności od chęci oraz kondycji, można było wyruszyć na tatrzańskie trasy – od Morskiego Oka począwszy, poprzez Halę Gąsienicową i Jaskinię Mroźną, na Sarniej Skale skończywszy (należy zauważyć, że wybór tras oraz punktów docelowych był bardzo duży).

Kolejne 2 dni odbyły się pod hasłem „Dnia Rozwoju Osobistego – Rozwoju Duchowego oraz Rekreacji i Sportu Rodzinnego (zdrowy duch w zdrowym ciele). Uczestnicy mogli wziąć udział w wykładach, seminariach i spotkaniach pod tytułem „Coś dla Ducha”, podzielić się swoimi rozważaniami w refleksyjno – dyskusyjnych grupach oraz uczestniczyć w bloku zabaw i gier rekreacyjno – sportowych. W cyklu „Coś dla Ducha” podejmowane tematy, to między innymi: „Od zależności osobowej do osobowej dojrzałości” (dr. I. Karczmarek), „Jak sobie radzić z depresją” (dr n. med. I. Koszewska), „Jest Ci trudno? Poznaj siebie!” (dr A. Kłodecki), „Każdy ma olbrzyma w sobie. Jak go w sobie obudzić i zaprząc do pracy” (mgr G. Płachcińska), „Rozwój duchowości – motywacja w procesie trzeźwienia” (ks. W. Ignasia). Cykl ten prowadzony był pod kątem przewodniego hasła Zlotu „Pokonywanie trudności – SZANSĄ na lepsze życie”. Spotkania, wykłady, prelekcje i prezentacje miały wymiar praktyczny, tak aby zlotowicze mogli wykorzystać uzyskane wiadomości w swoim normalnym życiu.

Niedziela była Dniem Skupienia, Refleksji i Zadumy nad przeszłością oraz wyborem dalszej drogi życiowej na przyszłość. Uczestnicy Zlotu wzięli udział we wspólnej mszy na Rubinowej Polanie, na której zebrało się około 800 osób. Był to jednocześnie ostatni dzień Zlotu, w którym członkowie Klubu Abstynentów „Krokus” brali udział. Odnowieni duchowo, pełni sił i optymizmu oraz wrażeń po tatrzańskich wędrówkach, powrócili do Zielonej Góry i wyczekują kolejnego, przyszłorocznego Zlotu w Małem Cichem.


Ogłoszenie

Pracownica TIS – Angelika - udziela porad praktycznego korzystania z komputera dla wszystkich chętnych członków Towarzystwa Integracji Społecznej oraz uczestników grup samopomocowych, działających przy TIS. Najbliższy dyżury: 21.05. 2009 (czwartek) od godziny 15.00 do 17.00. Serdecznie zapraszamy!


Kwiecień 2009

W piątek rano, 24.04.09 roku odbył się wyjazd grupy Klubu Kobiet Kreatywnych Garbusek do miejscowości Tarnowa Jezierna. W pałacyku położonym na malowniczym wzgórzu uczestniczki wyjazdu przez 2 dni brały udział w warsztatach psychologicznych i terapeutycznych. Nie brakowało również atrakcji – organizatorka, Halina Waszkiewicz, w piątek przygotowała dla pań niespodziankę, „piracką” imprezę integracyjną. W sobotnie popołudnie natomiast odbyło się grillowanie na świerzym powietrzu, a później chętne panie miały okazję skorzystać z sauny i jacuzzi.


Pomocna dłoń - Marzec 2009

13 marca 2008 roku, w Zespole Szkół Zawodowych PBO w Zielonej Górze, odbył się festiwal "Pomocna Dłoń". Całe przedsięwzięcie miało na celu prezentacje organizacji, instytucji, poradni działających na rzecz młodzieży oraz rodzin w naszym mieście i regionie. Towarzystwo Integracji Społecznej także gościło na festiwalu, zapoznając odwiedzających z prowadzonymi przez siebie projektami, działaniami, jak i promocją Banku Drugiej Ręki, Banku Żywności i Klubu Wolontariatu.
Towarzystwo Integracji Społecznej z Zielonej Góry serdecznie zaprasza na konferencję podsumowującą działania w ramach projektu “Więcej. Lepiej, Razem- Sieć partnerstw na rzecz osób marginalizowanych”(Projekt realizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, działanie 2.5), która odbędzię się dnia 29.12.2008r.

Podczas konferencji zostaną przedstawione m.in dotychczasowe osiągnięcia powstałej Koalicji Organizacji Pozarządowych Działających na Rzecz Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym. Szczególnie liczymy na obecność przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenach wiejskich w tym: Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Starże Pożarne. Prosimy o potwierdzenie udziału do 22.12.2008 pod numerem telefonu 604 122 920. Szczegółowych informacji udziela kol. Skoczylas.


Listopad 2008

22 listopada 2008 roku w siedzibie TIS przy ul. Drzewnej 13 w Zielonej Górze odbyło się spotkanie zielonogórskich organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

W forum dyskusyjnym wzięły udział:


Zielonogórskie Stowarzyszenie Tenisa „Tennis Wheelchair”
Polski Związek Niewidomych-koło w Zielonej Górze
Eurpejskie Stowarzyszenie Integracji Seniorów
Polski Związek Głuchych-oddział lubuski
Ogólnopolskie Stowarzyszenie„NERKA”
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Upośledzonych „Tacy sami”
Lubuski Ośrodek Rozwoju Doradztwa i Szkoleń
Zielonogórskie Stowarzyszenie Amazonek
Towarzystwo Walki z Kalectwem Odział Terenowy Zielona Góra
Polskie Towarzystwo Opieki nad Chorymi ze Stomią POL-ILKO Lubuski Oddział Regionalnyw Zielonej Górze
Sikoń - Fundacja dla Dzieci Niepełnosprawnych
Towarzystwo Walki z Kalectwem Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych
Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Zdrowia Psychicznego„Pewny Brzeg”
Miejska Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Podczas spotkania poruszony został temat systemu dofinansowań dla osób niepełnosprawnych, wydłużającego się okresu wydawania numeru SOD a także zmian sposobu finansowania projektów, którym dotychczas zajmowała się PFRON. W wyniku dyskusji przedstawiciele organizacji zadeklarowali ścisłą współpracę w obliczu reorganizacji PFRON. Uczestnikom przekazaliśmy także informacje o powstającej Koalicji ngo`s działającej na rzecz osób marginalizowanych.

W wyniku rozmów na temat problemów osób niepełnosprawnych ustalone zostały zasady przyznawania świątecznych paczek żywnościowych (którymi dysponujemy dzięki współpracy z „Bankiem Żywności w Zielonej Górze”) dla podopiecznych organizacji biorących udział w spotkaniu.

Wszystkim uczestnikom spotkania dziekujemy za przybycie i cenne głosy w dyskusji.


Sprawozdanie ze spotkania


Październik 2008 r.

Towarzystwo Integracji Społecznej serdecznie zaprasza zainteresowane Panie z powiatów: zielonogórskiego, nowosolskiego lub krośnieńskiego do udziału w projekcie pt. „Na całej linii – zajęcia pracy z ciałem, autoprezentacja, praca z psychologiem oraz aktywizacja zawodowa i społeczna” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt rozpoczyna się od października i potrwa do końca lutego 2009 roku.

W projekcie weźmie udział 20 kobiet, które mają problemy ze znalezieniem pracy lub z powrotem na rynek pracy po urlopach macierzyńskich i wychowawczych. Naszym projektem obejmiemy również Panie po 50 roku życia, które często z powodu wieku są dyskryminowane przez pracodawców. Zaproponowanymi przez nas działaniami w projekcie chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom kobiet i pomóc im w odzyskaniu wiary we własne siły. A wszystko to za pomocą spotkań z wizażystą, stylistą, dietetykiem. Na zajęciach tych Panie poznają kilka dobrych rad na temat jak zdrowo się odżywiać, jak lepiej wyglądać i lepiej czuć się we własnej skórze. Przewidziane są także zajęcia ruchowe i relaksacyjne. Po czasie poświęconym dla ciała przejdziemy do warsztatów z psychologiem, doradcą zawodowym. Podczas tych spotkań kobiety dowiedzą się jak radzić sobie ze stresem, jak być asertywnym i jak aktywnie poruszać się po rynku pracy. Następnie przez miesiąc czasu kobiety będą poszukiwać pracy wykorzystując rady zdobyte podczas warsztatów. Po tym czasie odbędzie się spotkanie podsumowujące dokonania uczestniczek i uroczysta kolacja, na której podziękujemy sobie za wspólnie spędzony czas.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z koordynatorką projektu pod numerem telefonu 068 327 18 63 lub 691 941 549 oraz mailowo TIS.biuro@gmail.com, kobiety@pomoc.org.pl

Warto wspomnieć, że pierwsze działania poprzedzone będą wspólnym wyjazdem integracyjnym uczestniczek.

Wszystkie zainteresowane kobiety serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie!9 października 2008 r.

Odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu fotograficznego „Nasze Miasto”. Uroczystość odbyła się w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody zwycięzcą, ale także nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników oraz można było zapoznać się z wynikami ankiety wypełnianej przez mieszkańców miasta podczas wystawy przed Centrum Biznesu. Pod koniec spotkania był czas poświęcony na wymianę zdań dotyczących akcji i planów na przyszłość.


18 sierpnia 2008 roku

Odbyło się pierwsze szkolenie organizacyjne dla przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych, liderów i przedstawicieli samorządów lokalnych w ramach projektu „Punkty Porad Prawnych i Obywatelskich w Sieci Inicjatyw Społecznych”. Podczas szkolenia zostały omówione główne założenia projektu oraz możliwości współpracy z JTS i organizacjami.


Lipiec 2008 roku

Ruszyły pierwsze działania w projekcie „Punkty Porad Prawnych i Obywatelskich w Sieci Inicjatyw Społecznych”. Projekt realizowany jest przez Bank Żywności, a partnerem jest nasza organizacja, współfinansowany jest w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Głównymi założeniami projektu jest upowszechnianie i ochrona wolności i praw człowieka (w tym ochrona praw dziecka) pomoc prawna, a także działania wspomagające rozwój demokracji oraz swobód obywatelskich. Aktywizacja osób i grup do podejmowania działań wzmacniających ich role w środowisku. Projekt realizowany będzie na terenie powiatów: krośnieńskiego, świebodzińskiego, zielonogórskiego, nowosolskiego, żarskiego i żagańskiego.


Lipiec 2008 roku

Rozpoczęły się działania w projekcie „ Więcej, lepiej, razem”- Sieć partnerstw na rzecz osób marginalizowanych. Projekt realizowany jest przez Towarzystwo Integracji Społecznej przy współpracy z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej i Bankiem Żywności. Celem projektu jest utworzenie czterech partnerstw branżowych oraz przygotowanie przez uczestniczące organizacje po jednym wniosku aplikacyjnym do EFS w ramach w/w partnerstw. Projekt współfinansowany jest w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.


12 lipca 2008 roku

Towarzystwo Integracji Społecznej wystawiało się razem z kilkunastoma organizacjami pozarządowymi z województwa lubuskiego podczas Targów Aktywności Społecznej w Słubicach. Targi organizowane były przez Fundację n rzecz CollegiumPolonicum, w tym samym czasie odbywało się Święto Odry Słubice-Frankfurt nad Odrą, które dostarczyło wystawcom większej liczby odwiedzających. Nasza organizacja miała możliwość zaprezentowania odwiedzającym obszaru swojej działalności oraz promocji projektu „Silni Duchem”. Podczas targów wśród wielu odwiedzających była duża liczba osób niepełnosprawnych, która zasygnalizowała brak rzetelnych informacji na temat niepełnoprawności oraz brak współpracy między organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych.


10 lipca 2008 roku

Dwie osoby z naszej organizacji uczestniczyły w szkoleniu pt. „Marketing w Organizacji Pozarządowej”. Szkolenie prowadzone było przez Lubuskie Centrum Aktywizacji i Wsparcia Verte, w ramach programu spotkania poruszane były zagadnienia związane z podstawowymi mechanizmami marketingu w kontekście organizacji pozarządowej, efektywne wykorzystywanie technik marketingowych w zarządzaniu organizacją non-profit, planowanie strategii marketingowej raz wiele innych zagadnień przydatnych w sprawnym marketingu.


7-9 lipca 2008 roku

Jedna z naszych stażystek brała udział w szkoleniu pt. „Warsztat pracy doradcy zawodowego. Praca z grupą”. Miejscem szkolenia był Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze. Trenerami prowadzącymi warsztaty byli psycholog oraz doradca zawodowy. Podczas warsztatów można było doskonalić swój warsztat pracy.


26 czerwca 2008 roku

Nasza organizacja uczestniczyła w szkoleniu zorganizowanym przez Lubuskie Centrum Aktywizacji i Wsparcia Verte w ramach Inkubatora Lubuskich Inicjatyw Obywatelskich. Szkolenie dotyczyło zagadnień związanych z Public Relations w organizacji pozarządowej. Spotkanie cieszyło się dużo popularnością bo sala wykładowa wypełniona była po brzegi.


13 – 14 czerwca 2008 roku

Nasi wolontariusze wraz z opiekunem i Prezesem uczestniczyli w Targach Młodzieży Young Life we Frankfurcie nad Odrą. Na targach zaprezentowało się 150 wystawców wśród nich nasza organizacja. Impreza wzbogacona była różnorodnymi warsztatami i koncertami. Wolontariusze w twórczy sposób spędzili czas oraz poznali wielu nowych młodych ludzi.


30 maja – 3 czerwca 2008 roku

Nasi wolontariusze brali udział w III Festiwalu Kultury Żydowskiej. Motywem przewodnim tegorocznego Święta był współczesny Izrael. Podczas festiwalu odbywały się różnorodne odczyty przybliżające kulturę i obyczaje żydowskie, wyświetlane były filmy nakreślające konflikty izraelsko – palestyńskie, a także można było się nauczyć alfabetu hebrajskiego.


15 maja 2008 roku

Odbyło się spotkanie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sulechowie. Spotkanie było poświęcone możliwościom dofinansowania do wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne osób niepełnosprawnych.


13 -14 maja 2008 roku

Zorganizowaliśmy w ramach projektu „Silni Duchem” dwudniowe szkolenie w Kalsku. Tematem szkolenia była „Aktywizacja osób niepełnosprawnych. Co nas różni, a co łączy?”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz osoby niepełnosprawne. Spotkanie miało na celu wypracowanie lepszych standardów aktywizacji społeczno – zawodowej oraz wsparcie osób niepełnosprawnych i ich otoczenia.