Aktualności i wydarzenia

ostatnia aktualizacja aktualności i wydarzeń: 29.05 .2011 r.

Konferencja upowszechniająca rezultaty projektu "Silni Duchem"

Dnia 17 maja 2011r. w restauracji „Wrzos” odbyła się konferencja podsumowująca i upowszechniająca rezultaty projektu "Silni Duchem". Na konferencję przybyli w licznym gronie beneficjenci projektu , osoby z otoczenia osób niepełnosprawnych oraz osoby współprowadzące projekt. Był również obecny Zastępca Dyrektora Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim Radosław Brodzik.
O godz. 10.00 oficjalnie rozpoczął konferencję Prezes Towarzystwa Integracji Społecznej Krzysztof Sardakowski .Na temat projektu wypowiadały się osoby koordynujące projekt Agnieszka Popławska i Beata Bednarek oraz inne osoby ,które przyczyniły się do realizacji projektu.
Przy miłej atmosferze wszyscy obejrzeli film nakręcony podczas 10-dniowych warsztatów w Drzonkowie oraz fragmenty z odbywanych przez uczestników projektu starzy i wolontariatów. Zaprezentowane zostały również zdjęcia .Osoby uczestniczące w konferencji otrzymały płyty z filmem i zdjęciami oraz broszurkę na temat projektu. Z pewnością te materiały pozwolą im nie jeden raz wrócić wspomnieniami do tego co razem przeżyli. Beneficjenci projektu wypowiadali się na temat swoich przeżyć i wspomnień . Po wspólnym obiedzie nadszedł czas na podziękowania i pożegnanie ze strony uczestników projektu. Konferencja została zakończona ok.godz. 14.00.
Zdjęcia do obejrzenia Tutaj


Spotkanie integracyjne

Towarzystwo Integracji Społecznej zaprasza członków klubów na spotkanie integracyjne które odbędzie się 12 Maja 2011 r. od godziny 16 na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Dobra zabawa gwarantowana.
Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa Integracji Społecznej.


19 kwiecień 2011 r.

Zaproszenie na konferencje


Towarzystwo Integracji Społecznej uprzejmie informuje, iż dnia 17 Maja w godzinach 10-14 w restauracji "Wrzos" na ulicy Sulechowskiej 10 w Zielonej Górze, odbędzie się
Konferencja upowszechniająca rezultaty projektu "Silni Duchem".
Serdecznie zapraszamy uczestników projektu, osoby z otaczenia osób niepełnosprawnych oraz osoby współprowadzące projekt.

Plakat promujący konferencję


Kwiecień 2011 r.

Sprawozdanie z przebiegu staży i wolontariatu

Towarzystwo Integracji Społecznej w ramach projektu „Silni Duchem – wsparcie osób niepełnosprawnych w drodze do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym realizowało wiele zadań, które przyczynić się miały do zwiększenia szansy odnalezienia się na rynku pracy. Jednym z zadań było zorganizowanie dla Beneficjentów Ostatecznych stażu oraz wolontariatu, które rozpoczęły się w lutym a zakończą w maju 2011 roku.
Podczas 10-dniowych warsztatów aktywizacji społecznej i zawodowej zostały opracowane 73 Indywidualne Programy Aktywizacyjne z czego 46 zostało skierowanych do realizacji. Spośród IPA wyłoniono 32 osoby, które wykazały się największym zaangażowaniem i podjęły najwięcej wysiłku aby odnaleźć się na rynku pracy. Towarzystwo Integracji Społecznej w porozumieniu z Doradcami Zawodowymi oraz Psychologami opracowało drogę rozwoju zawodowego dla BO.
Organizując miejsca pracy dla 16 stażystów oraz 16 wolontariuszy pośrednicy kierowali się kompetencjami, predyspozycjami, wykształceniem oraz miejscem zamieszkania w taki sposób by przyszły stażysta i wolontariusz w pełni wykorzystał daną mu szansę w rozwoju swoich umiejętności. Dlatego też baza instytucji, które zadeklarowały chęć współpracy była bardzo różnorodna ( pracownicy biurowi, pomoc kuchenna, pracownik szatni, pracownik gospodarczy).
Natomiast Wolontariat opierał się na współpracy z instytucjami, które na co dzień swoje działania kierują do osób potrzebujących pomocy np. Stowarzyszenia, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Domy Pomocy Społecznej.
Swoim zasięgiem staże oraz wolontariat obejmują takie miejscowości jak Zielona Góra, Nowa Sól, Gubin, Żagań, Szprotawa i okolice.
Organizacja tych form aktywizacji społecznej rozpoczęła się w lutym 2011 roku natomiast zakończy się w maju 2011 roku. Łącznie odbędzie się 1280 godzin wolontariatu oraz 4160 godzin stażu. Na każdego beneficjenta przypada 80 godzin wolontariatu oraz 240 godzin stażu.
Zdjęcia ze staży oraz wolontariatu znajdują się w zakładce galeria i media


02 marzec 2011 r.

Wizyty monitoringowe

Informujemy, iż od dnia 11.02.2011 odbywają się wizyty monitoringowe u naszych stażystów i wolontariuszy. Wkrótce zostaną umieszczone zdjęcia z odbytych wizyt w galerii.


01 marzec 2011 r.

Z przyjemnością informujemy, iż zakończył się etap zawierania umów wolontariackich i stażowych.

Gratulujemy i życzymy wszystkim powodzenia.
Zespół projektu.


01 luty 2011 r.

Informujemy iż od lutego odbywa się indywidualne poradnictwo-psychologiczne dla uczestników projektu i osób z otoczenia ON.


27 stycznia 2011 r.

Informujemy iż podczas 10- dniowych wyjazdowych warsztatów motywacyjnych zostały opracowane 73 IPA , z czego 46 zostało skierowanych do realizacji.
Z pośród 46 IPA wyłoniono 16 najlepszych do stażu, oraz 16 na wolontariat.


25 stycznia 2011 r.

Przypominamy, że do końca kwietnia do Waszej dyspozycji są nasi doradcy.


23 stycznia 2011 r.

Zakończenie VIII (ostatniej już :( ) edycji 10-dniowych wyjazdowych warsztatów motywacyjnych. Dokumentacja fotograficzna dostępna w galeria i media


14 stycznia 2011 r.

Rozpoczęcie VIII edycji warsztatów.


12 stycznia 2011 r. - spotkanie uczestników siedmiu edycji

W tym dniu, do Tawerny Greckiej „Akropol” w Zielonej Górze zjechali się uczestnicy (dotychczasowych) siedmiu edycji warsztatów. Było dużo emocji (śmiech i łzy) – zresztą zobaczcie sami …
Zdjątka z imprezy znajdziecie w zakładce galeria i media


Foty z VII edycji warsztatów

Do obejrzenia w zakładce galeria i media


Foty z VI edycji warsztatów

Do obejrzenia w zakładce galeria i media


03 stycznia 2011 r..

Rozpoczynamy VI i VII edycję 10-dniowych wyjazdowych warsztatów motywacyjnych.


... życzenia noworoczne ...

Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim Państwu przez cały nowy 2011 rok.
Życzymy wielu sukcesów na drodze do pełnego uczestnictwa
w życiu społecznym i zawodowym, mnóstwa marzeń, odwagi
w podejmowaniu decyzji, dużo zdrowia oraz satysfakcji
i wytrwałości w realizacji planów.

Zespół Projektu „Silni Duchem”


29 grudnia 2010 r.

Przypominamy, iż w dalszym ciągu do Państwa dyspozycji są nasi doradcy.


27 grudnia 2010 r.

Uprzejmie informujemy, że mamy jeszcze parę wolnych miejsc do siódmej edycji Projektu. Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z pracownikiem Biura Projektu.


... życzenia, życzenia, życzenia ...

Najserdeczniejsze życzenia pełnych radości, zdrowia i miłości Świąt Bożego Narodzenia wszystkim Uczestnikom i współrealizatorom Projektu „Silni Duchem”, a także Państwa rodzinom
składa Zespół Projektu


Wigilia

... przy świątecznie zastawionym przygotowanymi własnoręcznie potrawami stole spotkał się dzisiaj Zarząd Towarzystwa Integracji Społecznej wraz ze współpracownikami (w tym z Zespołem Projektu „Silni Duchem”) oraz innymi zaproszonymi na uroczystość gośćmi. Zdjątka z uroczystości w zakładce Galeria i media


15 grudnia 2010 r.

Dokumentacja fotograficzna z zajęć IV. i V. edycji Projektu znajduje się w zakładce Galeria i media


12 grudnia 2010 r.

... rozstania ... jak zawsze pełne wzruszeń


Mikołajkowi Goście

Zaszczyciła nas dzisiaj swoją obecnością Przedstawicielka Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Podczas kolacji do Uczestników IV. i V. edycji przybył drugi gość ... Mikołaj.
Pytał, czy byliśmy grzeczni i ... rozdawał prezenty.
Fotki w zakładce Galeria i media.


28 listopada 2010 r.

Uprzejmie informujemy, że są jeszcze wolne miejsca do V. edycji 10-dniowych warsztatów motywacyjnych, które odbędą się w dniach od 03 do 12 grudnia 2010 r.
Wszystkich chętnych prosimy o dostarczenie do Biura Projektu wypełnionych dokumentów aplikacyjnych, które dostępne są na naszej stronie w zakładce „Pliki do pobrania”.


20 listopada 2010 r.

Dokumentacja fotograficzna z zajęć II. i III. grupy Uczestników Projektu znajduje się w zakładce Galeria i media :)


02 listopada 2010 r.

Uprzejmie informujemy, że są jeszcze wolne miejsca do III. edycji 10-dniowych warsztatów motywacyjnych, które odbędą się w dniach od 07 do 16 listopada 2010 r.
Wszystkich chętnych prosimy o dostarczenie do Biura Projektu wypełnionych dokumentów aplikacyjnych, które dostępne są na naszej stronie w zakładce „Pliki do pobrania”.


28 października 2010 r.

Dokumentacja fotograficzna z zajęć I. grupy Uczestników Projektu znajduje się w zakładce Galeria i media. :)


30 września 2010 r.

Z przyjemnością informujemy, iż I. edycja 10-dniowych warsztatów motywacyjnych odbędzie się w terminie 17 ÷ 26 października na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (WOSiR) w Drzonkowie.


17 września 2010 r.

Uprzejmie informujemy, że są jeszcze wolne miejsca. Wszystkich chętnych prosimy o dostarczenie do Biura Projektu wypełnionych dokumentów aplikacyjnych, które dostępne są na naszej stronie w zakładce „Pliki do pobrania”.


08 września 2010 r.

W dniu dzisiejszym odbyło się kolejne spotkanie Zespołu Projektu i nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że na spotkanie zaprosiliśmy właścicielkę Biura Rachunkowego KAME, aby potwierdziła prawidłowość naszych dotychczasowych działań i udzieliła ewentualnych wskazówek dotyczących dalszej realizacji naszego Projektu.
Dziękujemy Pani Jolu


28 sierpnia 2010

Dzisiaj Zespół Projektu bawił się na III Pikniku "Wszyscy razem" w Drzonowie - imprezie dla osób niepełnosprawnych zorganizowanej przez TWK OT/Zielona Góra.


Zbiórka Żywności

Wszyscy współrealizatorzy Projektu wzięli dzisiaj (21 sierpnia) udział w zbiórce żywności organizowanej w ramach Programu Podziel się Posiłkiem, realizowanego przez firmę Danone, Fundację POLSAT oraz Bank Żywności w Zielonej Górze.
Jako wolontariusze, zbieraliśmy żywność dla dzieci, które ucierpiały podczas powodzi.
W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim ludziom dobrego serca, którzy wspomogli tę akcję.


20 sierpnia 2010 r.

Towarzystwo Integracji Społecznej w związku z realizacją projektu "Silni Duchem" ogłasza otwarty konkurs ofert na wykonanie:


11 sierpnia 2010 r.

Długo to trwało, ale nareszcie udało nam się własnymi siłami doprowadzić do stanu używalności pomieszczenie przechodnie (do biura projektu).

Już po wielkim sprzątaniu wyglądało to tak!!!

A teraz wygląda tak.....


03 sierpnia 2010 r.

Przypominamy, że trwa nabór do Projektu


20 lipca 2010 r.

Uff … . Zakończyliśmy prace adaptacyjne Biura Projektu.

Jak to wyglądało wcześniej...widzieliście sami...

Malowanie

Teraz to zupełnie coś innego....zobaczcie sami...

Po malowaniu

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane udziałem w Projekcie na ul. Ptasią 16 A. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00.


13 lipca 2010 r.

Zgodnie z zapowiedziami, mamy już stronę internetową.


09 lipca 2010 r.

Wczoraj do późnych godzin nocnych trwały prace nad ostateczną wersją strony internetowej Projektu (teksty, wiadomości, foty i dokumenty). Końcowe dzieło Zespołu Projektowego (z grafikiem i głównym informatykiem na czele) zobaczymy już w poniedziałek.


07 lipca 2010 r."Szybkie szkolenie z Google

W środę(07 lipca) odbyło się „szybkie” szkolenie dla Zespołu Projektowego i Zarządu Towarzystwa Integracji Społecznej z zakresu możliwości wykorzystania narzędzi Google takich jak tłumacz, dokumenty i kalendarz oraz multiplatformowej aplikacji Dropbox pozwalającej tworzyć kopie zapasowe danych na zewnętrznych serwerach.

Celem szkolenia było udrożnienie przepływu i dostępu informacji, a tym samym udoskonalenie systemu komunikacji w Stowarzyszeniu. Szkolenie przeprowadził właściciel firmy KTInet z Zielonej Góry

– dziękujemy Panie Łukaszu.


05 lipca 2010 r.

Wciąż trwają prace nad adaptacją pomieszczeń przy ul. Ptasiej 16 A w Zielonej Górze na Biuro Projektu.

Tak to wygląda:

Biuro ProjektuSala SzkoleniowaPomieszczenie Gospodarcze
03 lipca 2010 r.

Nawet w sobotę Zespół Projektowy pracuje na pełnych obrotach. Mało tego, zaangażowaliśmy również Zarząd Stowarzyszenia.

Przedstawiliśmy już dzisiaj część dokumentów niezbędnych do prawidłowej realizacji Projektu i oglądaliśmy propozycje materiałów informacyjno-promocyjnych.

Z materiałami mieliśmy małą „zagwozdkę”, gdyż jak to zwykle w takich sytuacjach bywa – ile osób – tyle typów = ciężki wybór. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie w poniedziałek.

Propozycje Materiałów


Pierwsze spotkanie z potencjalnymi Uczestnikami Projektu

02 lipca odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne dla grupy potencjalnych Uczestników Projektu. Spotkanie z Grupą Wsparcia Osób Niepełnosprawnych poprowadził Koordynator Projektu.


Ankieta Zgłoszeniowa do Projektu

Już dzisiaj (01 lipca) zapraszamy chętnych do wypełnienia Ankiety Zgłoszeniowej do Projektu (w wersji elektronicznej) do pobrania w zakładce po lewej stronie.


01 lipca 2010 r.

Po wielu bojach rozpoczęliśmy realizację Projektu pod nazwą „Silni Duchem – wsparcie dla osób niepełnosprawnych w drodze do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym”.


Zapytanie ofertowe

Towarzystwo Integracji Społecznej informuje, iż rozpoczęło Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie zapytania o cenę.


… już za chwileczkę, już za momencik …

Towarzystwo Integracji Społecznej w Zielonej Górze kończy przygotowania do rozpoczęcia realizacji Projektu „Silni Duchem”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany będzie od 01 lipca 2010 r. do 31 maja 2011 r.